آخرین خبرها از موسسه قرض الحسنه جوانان خیّر

همانطور که گفته شد لایه شاخی پوست در نواحی مختلف، ضخامت متفاوتی دارد. ضخامت این لایه در ناحیه پلک از همه کمتر و در کف دست و پا از همه بیشتر است. کم بودن ضخامت لایه شاخی و وجود عضلات فراوان که حرکت سریع پلک ها را به عهده دارند و عضلاتی که در تغییرات چهره فرد در شرایط مختلف موثر می باشند، همگی باعث می شوند که پوست اطراف چشم دائماً در حال جمع شدن و باز شدن باشد. وجود الاستین و کلاژن در پوست باعث حفظ الاستیسیته پوست شده و خاصیت ارتجاعی لازم را به آن می بخشد. (کرم دور چشم) با افزایش سن و کاهش رطوبت تغییرات زیادی در پوست ایجاد می شود که این تغییرات در پوست ناحیه دور چشم شدیدتر و زودتر دیده می شود. عوامل مخرب محیطی مثل آلودگی هوا، آفتاب، استرس و ... باعث افزایش میزان کلاژناز و در نتیجه تخریب کلاژن و الاستین می گردند. مواد آرایشی که به مدت طولانی بر روی پوست این نواحی باقی می مانند، به علت دارا بودن مواد شیمیایی باعث تخریب بیشتر پوست این نواحی می گردد. نازک بودن پوست ناحیه اطراف چشم باعث می شود که تغییرات میزان اکسیژن و دی اکسید کربن خون در این نواحی بیشتر باعث تغییر رنگ شود. به طوری که بالا بودن دی اکسید کربن خون در اثر خستگی یا مصرف دخانیات باعث ایجاد هاله تیره رنگ در اطراف چشم ها می گردد. کمک به افزایش جریان خون در این منطقه باعث بر طرف شدن این هاله تیره شده و خون رسانی مناسب، تغذیه پوست این ناحیه را به دنبال دارد. کرم دور چشم با بکارگیری مواد طبیعی و فن آوری بیوتکنولوژی علاوه بر اینکه قدرت جلوگیری فوق العاده ای در مقابله با چین و چروک دارد باعث از بین رفتن هاله سیاه دور چشم می گردد. مواد موثر موجود در این کرم علاوه بر افزایش میزان کلاژن و الاستین ، باعث تقویت غشاء مویرگی رگهای پوست شده که در نتیجه آن تغذیه پوست بهتر انجام شده و پوست، رنگی شفاف پیدا نموده و شاداب تر و جوانتر به نظر می رسد. استفاده از کرم دور چشم از سن 25 سالگی توصیه می گردد تا روند چین خوردن پوست به میزان قابل توجهی به تعویق افتد.

یک کرم دور چشم خوب حاوی مواد موثر زیر می باشد:

کمپلکس MDI

همانطور که گفته شد کمپلکس MDI از دسته گلوکزامینوگلیکانها بوده و حاصل فن آوری بیوتکنولوژی است. این ماده قویترین مهار کننده کلاژناز های معروف بهmatrix metalloproteinase می باشد به طوری که بیش از 80 % فعالیت این آنزیمها را مهار می کند. با مهار این آنزیمها، تخریب کلاژن و الاستین در پوست به میزان چشم گیری کاهش یافته و در نهایت از پیدایش چروک جلوگیری می شود، علاوه بر این به علت وجود انواع کلاژن در بافتهای مختلف، MDI باعث افزایش مقاومت پوست شده و پوست را در مقابل عوارض ناشی از التهاب محافظت می نماید . کاهش صدمات عروقی پوست و در نتیجه کم یا ناپدید شدن رگهای خونی که در روی پوست ظاهر شده اند یکی دیگر از اثرات این ماده است. بهبود جریان خون پوست و اثرات این ماده بر عروق خونی به خصوص سیاهرگها باعث می شود تا علاوه بر جلوگیری از ایجاد چروک، تیرگی زیر چشم نیز بر طرف گردد. MDIبه ترمیم و نوسازی پوست نیز کمک کرده و مقاومت پوست را در برابر اثر مخرب رادیکال های آزاد افزایش می دهد.

کوآنزیم Q 10: کوآنزیم Q 10 به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد ولی عواملی مثل افزایش سن، استرس و برخی داروها میزان کوآنزیم Q 10 را در بدن کاهش می دهند و قدرت دفاعی سلولها را در برابر استرس کاهش داده در نتیجه نوسازی سلولها نیز کاهش می یابد در حقیقت میزان کوآنزیم Q 10 به عنوان یک نشانگر طبیعی پیری است. در اکثر افرادی که بیش از سی سال سن دارند میزان کوآنزیم Q 10 پوست، پایین تر از حد نرمال است که در نتیجه آن، قدرت سنتز کلاژن و الاستین و سایر مولکولهای حیاتی پوست کاهش می یابد.

متاسفانه کم شدن مقدار کوآنزیم Q 10، پوست را مستعد آسیب هایی می نماید که رادیکالهای آزاد مسئول آن می باشند و همه جا به وفور یافت می شوند.

کوآنزیم Q 10 مولکول کوچکی است که به راحتی داخل پوست نفوذ می کند این ماده باعث نوسازی و تجدید سلولها شده و از آثار سوء رادیکالهای آزاد بر روی بدن جلوگیری می نماید. تحقیقاتی که در سال 1999 در آلمان انجام شد نشان داد که پس از مصرف موضعی کوآنزیم Q 10 عمق چین و چروکهای پوست کاهش می یابد.

کوآنزیم Q 10 از اثرات مخرب UVA که همراه با افزایش آنزیم کلاژناز می باشد جلوگیری می نماید و پوست را در برابر صدمات اکسیداتیو اشعه خورشید محافظت می نماید.

بنابراین می توان گفت کوآنزیم Q 10 دو نقش اساسی در بدن ایفا می کند اولاً یکی از اجزای مهم در تولید انرژی مورد نیاز سلولها (ATP) می باشد، ثانیاً آنتی اکسیدان قوی داخل سلولها می باشد و اثر مخرب رادیکالهای آزاد را خنثی می سازد لازم به ذکر است که رادیکالهای آزاد مسبب اصلی پیری می باشند.

ویتامین K: یکی از ویتامین های محلول در چربی است که کار اصلی آن کمک به انعقاد خون در زمان خونریزی است. مصرف موضعی ویتامین K در فراورده های آرایشی جهت رفع نقایصی است که در اثر مشکلات گردش خون به وجود می آید مثل سیاهی و تیرگی دور چشم، قرمزی و سرخی پوست، سیاهرگهای واریسی ( Spider Vein) و ...

اثر ویتامین K در رفع سیاهی و تیرگی دور چشم به اثبات رسیده است. این ویتامین روی مویرگهای سطحی پوست اثر گذاشته و گردش خون سیاهرگی را بهبود می بخشد. آفتاب سوختگی، گرما، استرس، سیگار کشیدن و استفاده طولانی از مواد محرک پوست باعث افزایش شبکه های مویرگی روی پوست می شوند.

روغن گل مغربی، روغن کتان و روغن گل گاو زبان: روغن این گیاهان سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و 6 می باشد. هنگامی که پوست از نظر میزان اسیدهای چرب ضروری دچار کمبود می شود، خشک، نازک و چروکیده می گردد. اسیدهای چرب امگا 3 و 6 جهت حفظ سلامت غشاهای سلولی، حیاتی بوده و در ساخت سلولهای پوست نقش اساسی دارند. این مواد به خصوص در فرایند التیام زخمها بسیار موثر می باشند و به تعادل پروتئینها در پوست کمک می کنند. این اسیدهای چرب به عنوان یک ماده فعال جهت به دام انداختن رادیکالهای آزاد عمل نموده و پوست را در برابر اثرات زیان آور نور آفتاب محافظت کرده و در درمان آفتاب سوختگی نیز بسیار موثر می باشند. اسیدهای چرب امگا 3 و 6 از اثر مخرب آلودگی هوا و عوامل استرس زای محیط، روی پوست جلوگیری کرده و پیری پوست را به تعویق می اندازد.

روغن کالندولا: این روغن علاوه بر خاصیت فوق العاده ضد التهابی، باعث بازسازی و نوسازی پوست می شود. روغن کالاندولا خاصیت مرطوب کنندگی داشته و سازگاری فراوانی با پوست دارد به طوری که در فراورده های مخصوص اطفال نیز به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد.

Helianthus Annuus seed oil : این روغن از دانه های آفتابگردان استخراج شده و حاوی ویتامین A و E می باشد و به علت دارا بودن آنتی اکسیدانهای قوی پوست را در برابر اشعه UV و رادیکالهای آزاد محافظت می کند و با به تاخیر انداختن اکسید شدن چربی های پوست، باعث جلوگیری از ایجاد چین و چروک می گردد. این روغن بسیار safe است بطوریکه در محصولات کودکان نیز استفاده می شود و دارای خاصیت مرطوب کنندگی و نوسازی پوست می باشد. این ماده به ترمیم پوستهای آسیب دیده و حساس کمک می کند

Shea butter : این کره گیاهی از گیاه Butyrospermum parkii که بومی افریقا است، تهیه شده است. این ماده یک مرطوب کننده طبیعی است که پوست را در برابر اشعه UV حفظ نموده و اسیدهای چرب موجود در آن باعث بازسازی و نوسازی پوست می شوند و پوست را از خشک شدن، ترک خوردن، چروک شدن و سوختگی محافظت می نماید و امروزه در فرمولاسیون بسیاری از کرمهای اروپایی نیز به چشم می خورد.

گلیسرین: گلیسرین از دیر باز در فراورده های مرطوب کننده مورد استفاده بوده است. این ماده جاذب الرطوبه بوده و باعث مرطوب شدن پوست می گردد. 

ویتامین E : به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و از اثرات مخرب UV و رادیکالهای آزاد بر روی پوست جلوگیری می کند. این ماده اکسید شدن چربی های پوست را به تاخیر انداخته و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. 

Allantoin : ماده ای است که از برخی گیاهان مثل جوانه گندم و بابونه استخراج می گردد و دارای خواص التیام بخش قوی بوده و به بهبود زخمها کمک می کند. این ماده باعث بهبود بافت های تحریک شده می شود و به کاهش التهاب پوست، ناشی از خشکی نیز کمک می کند. به عنوان نرم کننده نیز در محصولات مختلف به کار می رود. این ماده همچنین باعث سرعت بخشیدن به امر بازسازی پوست می شود. 

و محصول پیشنهادی ما: این کرم از 15 عصاره ی ارزشمند گیاهی ازنظیر جین سینگ ،بابونه ، بادام ،همیشه بهار (کالاندولا) دانه سبز برنج و عسل و.....این فرمول ارزشمند گیاهی با تولید سلول های جوان ، چین و چروک پلک ها و دور چشم را از بین می برد . به سلول ها جوانی میبخشد . پلک ها را صاف می کند و اثار خستگی پلک ها را از بین می برد . یک کرم برای زیبایی ودر مان پوست شکننده وحسساس اطراف چشم ها با تاثیر بسیار فوری وبا دوام . روش استفاده :هر صبح وشب کرم را با ضربه های ارام از گوشه ی خارجی چشم به سمت گوشه داخلی چشم بزنید . اثرات به اثبات رسیده :بر طرف شدن چروک های اولیه وجلوگیری از بوجود امدن چروک درخشان تر شدن دور چشم ها از بین رفتن کبودی وپف دور چشم ها

روش خرید: برای خرید کرم دور چشم، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی این دکمه کلیک کنید.